Kava Marta Strzelecka
Projektowanie i zakładanie ogrodów
ul. Zbiorowa 61/63
02-194 Warszawa
tel. 883 026 800
tel. 505 063 207
http://www.projektowanieogrodow.warszawa.pl
przedstawiciel@zielonyarchitekt.pl
biuro@zielonyarchitekt.com

http://www.projektowanieogrodow.warszawa.pl


Kawałek zielonego terenu obok naszego domu może pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale także drowie.

Warto więc przystosować go w taki sposób, aby służył nam przez wiele lat. Jednak zakładanie ogrodów nie jest zadaniem łatwym. Obejmuje bowiem szereg czynności, które musimy wykonać w sposób precyzyjny i dokładny. Jakich?
Na samym początku musimy sporządzić dokładny plan, dzięki któremu będziemy wiedzieć, w jaki sposób powinny przebiegać poszczególne etapy prac. Zadbać należy nie tylko o rozkład poszczególnych mebli ogrodowych, ale również o wybór roślin czy kwietników. Najważniejsze jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje powinien spełniać nasz ogród. Stworzenie planu stanie się dzięki temu dużo prostsze. W tworzeniu takiego planu chętnie pomogą eksperci z http://www.projektowanieogrodow.warszawa.pl
Gdy będziemy mieli już to za sobą, powinniśmy przejść do dokładnego oczyszczenia terenu naszego ogrodu, a także zrealizowania poszczególnych prac ziemnych, jak chociażby wykopanie zbiornika wody czy ukształtowanie powierzchni. Następny etap będzie dotyczył odwodnienia ogrodu, a także montażu wszelkich instalacji nawadniających i elektrycznych, dzięki czemu korzystanie z zielonego kawałka zieleni nie będzie przysparzało nam problemów.
Kolejnym krokiem będzie wykonanie wszelkiego rodzaju budowli. Mowa tu między innymi o altanach, ogrodzeniu czy oczku wodnym. Możemy również zacząć instalować poszczególne meble ogrodowe, a także oświetlenie. Gdy zostanie to zrobione, powinniśmy przejść do sadzenia roślin. Oczywiście należy trzymać się wcześniej uzgodnionego planu, dzięki czemu w naszym ogrodzie zapanuje przyjemna harmonia. Nie możemy zapominać również o zasadzeniu trawnika, a także montażu zraszaczy. W ten sposób przygotowany ogród będzie źródłem samych przyjemności.

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz