Brodziki akrylowe to dobre rozwiązanie dla miejsc, gdzie potrzeba niestandardowych rozwiązań, na przykład tam, gdzie należy użyć innego niż klasyczne prostokąty i kwadraty kształtu.

Są przyjemne w dotyku oraz gładkie.

Brodziki prysznicowe akrylowe mają również i tą zaletę, że pokryte mogą zostać warstwą sanitarną, które znacząco podnosi czystość łazienki. Warstwa ta nie pozwala na rozwój drobnoustrojów, dzięki czemu ogranicza ryzyko przenoszenia się chorób, na przykład grzybicy, oraz zwiększa bezpieczeństwo dzieci.

Akryl występuje w różnych kolorach dzięki czemu produkt firmy Schedpol może zostać dopasowany do większości łazienek. Oczywiście najpopularniejsza jest zwykła biel. Brodziki akrylowe odlewane cechują się znacznie większą wytrzymałością i trwałością niż zrobione z tego samego materiału lecz wytłaczane. Odlewane brodziki nie pękają oraz nie rysują się tak bardzo.

Brodziki akrylowe mają również zaletę w postaci przystępnej ceny. Podczas gdy brodziki ceramiczne lub kamienne osiągają ceny nawet do kilku tysięcy złotych, akrylowe kupić można już za około dwieście.

Oszczędność wynika również z faktu, że brodzik akrylowy jest łatwy do zamontowania i każdy kto posiada odpowiednie narzędzia w postaci wkrętarki może go samodzielnie montować. Brodziki akrylowe pasują do większości dostępnych na rynku kabin prysznicowych. Nie ma również znaczenia z czego te kabiny są wykonane. Brodziki akrylowe zapewniają izolację akustyczną na przykład gdy strumień wody uderza o niego, lub coś spadnie - kostka mydła lub opakowanie szamponu.

Fotografie:

dom

wyposażenie wnętrz

łazienka