Polska jest jednym z czołowych producentów mebli na świecie.

Dzięki temu w kraju działa także wielu renomowanych producentów akcesoriów meblowych. Akcesoria meblowe sprawiają, że każdy mebel może być niepowtarzalny, może mieć swój styl, a przede wszystkim - może po prostu działać.

Jednym z najnowszych, bardzo popularnych akcesoriów meblowych w ostatnich latach, są elementy oświetlenia wewnętrznego LED. To dzięki nim możliwe jest oświetlenie mebli czy podświetlanie płyt szklanych za pomocą niewielkich diod LED, zwłaszcza w przypadku mebli do pokoju. Akcesoria oświetleniowe mają także zastosowanie w przypadku mebli kuchennych - tutaj obecnie montuje się podświetlenie pod meblami, często wykorzystujące taśmy led.

Meble pokojowe i przeznaczone do przedpokoju, a także wszelakiego typu szafy nie mogłyby obejść się bez gałek i wieszaków wewnętrznych. Gałki mają zresztą zastosowanie w każdych meblach - służą do otwierania i zamykania drzwi oraz zasuwania i wysuwania szuflad.

Skoro już o szufladach mowa - muszą mieć one specjalne prowadnice, po których poruszają się kółeczka, przymocowane do drewnianych ścianek szuflady. To również rodzaj bardzo ważnych akcesoriów do mebli.

Akcesoria meblowe to także wewnętrzne wyposażenie szafek kuchennych, a więc różnego rodzaju wyroby z tworzywa lub chromowanego metalu, takie jak stojaki na talerze czy wieszaki. To także ociekarki do umytych naczyń czy plastykowe wkłady do szuflad, w których można wygodnie segregować sztućce.

W nowoczesnych meblach montuje się wiele elementów ruchomych (szuflady, drzwiczki i wiele innych) a to sprawia, że niezbędne są takie elementy, jak wszelakiego typu zawiasy, podnośniki i zameczki, w tym magnetyczne albo z kluczykiem.

Meble nie mogą dotykać podłogi. Dlatego też montuje się je na nóżkach, kółeczkach albo ślizgaczach, które nie tylko zabezpieczają podłogę przed zniszczeniem, ale i pozwalają na przesuwanie mebli po podłodze bez ryzyka zarysowania powierzchni. Są tez wszelakiego typu nóżki, które nie pozwalają na przesuwanie, za to dodają meblom bardzo atrakcyjnego wyglądu.

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz